Haber

Kınık Polyak Kurtarma Ekibi umutları yeşertti Mucizevi 137 saat sonra Hatay’da

Kınık Polyak Maden Kurtarma grubu, Hatay Cumhuriyet Mahallesi’nde 8 saat süren kazı çalışması sonucunda 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i enkazdan canlı çıkardı.

Türkiye’yi derinden sarsan depremin 6. gününde yıkılan binaların enkazında çalışmalar sürüyor. Kınık Polyak Mayın Kurtarma Ekibi 8 saat süren 137 saatlik kazı çalışmasından sonra bir mucizeye imza attı.

Bölgede görev yapan tüm ekipler gibi Kınık Polyak Mayın Kurtarma ekipleri de betondan bir ‘can’ daha çıkarmak için zamanla yarışıyor.

Kınık Polyak Mayın Kurtarma Ekibi, Hatay Cumhuriyet Mahallesi’nde enkaz altında kaldığı belirlenen 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i kurtarmak için çalışmalara hız verdi.

8 saat süren kazı çalışmaları sonucunda depremden yaklaşık 137 saat sonra Mehmet Sözer kurtarılırken umutlar yeşerdi.

Tekbirler eşliğinde enkazdan çıkarılan Sözer, ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

Depremin ilk gününden bu yana bölgede bulunan ve 7 ekiple kurtarma çalışmalarına katılan Kınık Polyak Eynez Mayın Arama Kurtarma grubu, 30 vatandaşımızı enkaz altından sağ çıkardı.

Kınık Polyak Maden Genel Müdürü Serkan BAHÇEKAPILI, Kınık Polyak kurtarma ekibinin bölgeden verdiği kurtarma haberleriyle umutların arttığını belirterek, “Türkiye’nin ve hatta tüm dünyanın gözü kurtarma ekiplerinin üzerinde. Gelen bu haberler bizim yorgunluğumuzu ve yorgunluğumuzu alıyor. direnişimizi artırın.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

baklanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu