Haber

Rıza Kayaalp, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı

Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası 130 kilo finalinde İstek Kayaalp, finalde Rus rakibi Sergey Semenov’a yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Greko-Romen sporcu Rıza Kayaalp minderlere çıkarak 13 kez Avrupa şampiyonluğunu kazanan ilk güreşçi oldu. Finalde Rus rakibi Sergey Semenov’a mağlup olan Kayaalp gümüş madalyada kaldı.

Rıza Kayaalp final maçının ardından basına açıklama yaptı. 14. kez final oynamanın tarihi bir başarı olduğunu hatırlatan Rıza Kayaalp, “14. finalimi yaptım. Çok istedim. Belki o yüzden oldu. 2 önde olduğumuz bir maç diyebiliriz” dedi. -0 bir anlık boş durma anına denk geldi. Normalde bu maç ben sporcu değilim. Maçı soğutmam gerekiyordu. Şampiyon olma hırsıylaydı. Baskı kurmaya devam edecektik. Bir maç kaybettik. Hayatımda asla kazanamayacağım. Yapacak bir şey yok. Olimpiyatlara hazırlanacağız. Olimpiyat yoluna devam edeceğiz. 14. final. Bir sonraki Avrupa Şampiyonası’na rekorla katılmak “Görevimiz gibi görünüyor. 12. şampiyonluğun sonunda kızımla birlikte 13. şampiyonluğu kutlamak istedim. Kızımla şampiyonluğu yaşamak için gücümü kullanmaya çalıştım. Aniden kendimi boşlukta hissettim. Olmadı” dedi.

KIZI AY VERA’DAN RIZA KAYAALP’E BÜYÜK DESTEK

Final maçı boyunca babası Rıza Kayaalp’e tribünlerden destek veren Ay Vera, maç sonunda milli sporcunun en büyük destekçisi oldu.

Final maçında Rıza Kayaalp’in kızı Ay Vera, sürekli “Baba, baba…” diyerek milli sporcuya destek verdi ve elinde Türk bayrağını dalgalandırdı. Mücadeleyi eşi Zeynep Kayaalp de tribünlerden büyük bir heyecanla takip etti. Maçın ardından Rıza Kayaalp, kızı ve eşi tarafından teselli edildi. 14. kez finale çıkan Rıza Kayaalp, 12 kez kazandığı Avrupa şampiyonluğunu 13’e çıkaramayarak rekor kırmaya yaklaştı. Rus sporcular Karelin ve Rıza’nın 12’şer Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

haber-tuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu